3 grudnia 2018

Zima wystartowała, co nie znaczy, że nie warto pomyśleć o wiośnie. Sporo będzie pracy w ogrodzie przy domu Stefana Żeromskiego i sporo wydatków. Ogród Żeromskiego potrzebuje Sponsora. Każda pomoc się liczy.

Dzięki inicjatywie, pomysłowości i pracy uczniów 4 klasy   Szkoły Podstawowej Integracyjnej  nr 5  w Konstancinie-Jeziornie  w ogrodzie Pisarza zakwitnie niejeden wiosenny kwiat, a latem niejedna róża, ulubiony kwiat Anny Żeromskiej.

Otóż dwie uczennice tej szkoły jakiś czas temu przechodząc obok Domu Żeromskiego zauważyły baner z napisem, że ogród pisarza potrzebuje sponsora. Wraz z całą swoją klasą  i kilkorgiem uczniów z innych klas, przy wsparciu rodziców i nauczycieli zorganizowały aukcję różnych przedmiotów – zabawek, drobnych pamiątek i własnoręcznie pieczonych ciast. Cała uzyskana suma – 614 złotych! –  została przeznaczona na potrzeby ogrodu Stefana Żeromskiego. W Domu Żeromskiego nie  wiedzieliśmy nic a nic  o tej inicjatywie. Jakaż była niespodzianka, kiedy pani nauczycielka ze Szkoły Integracyjnej zawiadomiła nas o tym, że uczniowie chcieli w ten sposób uczcić pamięć i oddać szacunek pisarzowi.  Wczoraj właśnie dwie przemiłe siostry bliźniaczki, inicjatorki akcji, Olga i Amelka, w imieniu wszystkich uczniów biorących udział w akcji,   ofiarowały  w  Domu Żeromskiego uzbieraną sumę.

Wszystkie dzieci z całego serca i z wdzięcznością zapraszamy do nas wiosną, kiedy widać już będzie w ogrodzie kolorowe i pachnące rezultaty ich starań.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczniów  ze szkoły nr 5, oraz ich rodziców i nauczycieli.

Kustosz muzeum Stefana Żeromskiego, Ewa Nawój.