Miło nam poinformować, że 1 maja rozpoczynamy sezon wiosenno-letni, który będzie trwał do 15 października 2019 roku. Zmieniają się dotychczasowe zasady zwiedzania: począwszy od maja muzeum będzie otwarte w środy, soboty i niedziele od godziny 11.00 do 17.00. W te dni mieszkanie Stefana Żeromskiego można będzie zwiedzić bez uprzedniego umówienia. W przypadku grup liczących ok. 10 osób i więcej prosimy jednak uprzejmie o wcześniejsze telefoniczne zgłoszenie chęci odwiedzenia nas i ustalenie konkretnego terminu. ZAPRASZAMY!
Z ogromnym zadowoleniem odnotowujemy: w sezonie jesienno-zimowym, mimo że mogliśmy otworzyć drzwi Domu Stefana Żeromskiego, jedynie umawiając się „na telefon”, bez stałych dyżurów, odwiedziło nas ok. 400 osób. Bardzo nam miło odnotować takie zainteresowanie osobą i twórczością Pisarza. Były to wizyty sympatyczne, często towarzyszyły im ciekawe rozmowy.
Ze szczególnym sentymentem wspominać będziemy wizytę uczniów z konstancińskiego Zespołu Szkół Integracyjnych (o czym pisaliśmy w poprzedniej notce) oraz XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego z Warszawy. Dzięki hojności uczniów mamy nowy ogrodowy parasol, który zastąpił stary, wysłużony, zniszczony przez wiatr, a także wiele sadzonek kwiatów. Panu Bogdanowi z Wilgi zaś dziękujemy za dwie spore sadzonki sosen (pinus sylvestris), które to drzewka zajęły miejsce dwu poprzednich, rosnących przez lata przed wejściem do Domu Żeromskich, zniszczonych przez wichurę, a tak lubianych przez Córkę Pisarza Monikę, która uwieczniła je na obrazie olejnym. Te nieocenione inicjatywy są dla nas tym ważne, że Muzeum wciąż boryka się z trudnościami finansowymi, a szczególnej opieki i inwestowania wymaga Ogród otaczający willę.